Bezpieczeństwo

Dynamic Address Resolution Protocol (ARP) inspection (DAI), Port Security, DHCP Snooping, 802.1x, to tylko kilka BTS-ów (bardzo trudne skróty), które potrafimy zaimplementować w oferowanych przez Nas rozwiązaniach. Bądź bezpieczny – skontaktuj się z nami.

Bezpieczeństwo to dominujący temat w dyskusjach dotyczących dzisiejszych sieci komputerowych, niezależnie od tego, czy chodzi o światłowody, linie telefoniczne, duże sieci korporacyjne czy tylko pojedynczego użytkownika, pracującego w zaciszu domowym. Zabezpieczenie sieci IP może być trudnym zadaniem, przede wszystkim, dlatego, że Internet oparty jest na otwartych standardach. Ponieważ niezastrzeżone technologie, takie jak TCP/IP, są dobrze znane, a ich słabe strony i ograniczona są szybko publikowane, łatwo można je wykorzystać do złych celów np.: ataki sieciowe.

Bezpieczeństwo systemu komputerowego, biorąc zarówno pod uwagę platformę sieciową - jako podstawę pracy systemów informatycznych - jak i sam system operacyjny, oraz aplikacje na nim działające to jedno z ważniejszych zagadnień, które nam przyświeca realizując dany projekt.

Niektóre rozwiązania oferowane rozwiązania:

VPN

Wirtualne sieci prywatne (ang. Virtual Private network, VPN) są stosowane od stosunkowo długiego czasu, jednak dopiero w ostatnich latach zyskują szerszą popularność. Architektura Internetu zapewnia możliwości łatwego przekazywania komunikacji pomiędzy sieciami lub z klientem zdalnym. Z połączeniem za pośrednictwem Internetu łączy się jednak istotny problem. Internet to sieć publiczna. Przesyłane dane nie są w żaden sposób chronione i mogą być odczytywane przez dowolne osoby. W praktyce, więc okazuje się często, że korzystać z internetowych połączeń międzysieciowych lub z klientami zdalnymi, niezbędne jest zastosowanie pewnej metody ochrony danych.

Rozwiązaniem jest wirtualna siec prywatna. Sieci VPN to szyfrowany tunel, którym przesyłane są wymieniane między odległymi lokalizacjami dane. Szyfrowanie zapewnia, że dane są niedostępne dla osób niepowołanych. Sieci VPN Korzystają z internetowych protokołów określających zasady tworzenia tunelu i kapsułkowania danych.

IEEE 802.1x

802.1x to standard kontroli dostępu do sieci przewodowych i bezprzewodowych opracowany przez IEEE. Umożliwia on uwierzytelnienie urządzeń podłączonych do portu sieci LAN oraz punktu dostępu sieci Wi-Fi, ustanowienie połączenia punkt-punkt oraz uniemożliwienie dostępu użytkownikowi nieautoryzowanemu. 802.1x oparto na protokole EAP.

Usługi Terminalowe

Usługi terminalowe umożliwiają zdalne udostępnienie aplikacji systemu Windows lub nawet samego pulpitu systemu Windows na niemal każdym komputerze, nawet takim, na którym nie można uruchomić systemu Windows.

Usługi terminalowe systemu Windows Server 2003 mogą poprawić możliwości przedsiębiorstwa w zakresie wdrażania oprogramowania dla wielu różnych scenariuszy, zapewniając znaczną elastyczność infrastruktury aplikacji i zarządzania. Kiedy użytkownik uruchamia aplikację na serwerze terminali, aplikacja ta jest wykonywana na serwerze, natomiast przez sieć są transmitowane wyłącznie informacje związane z obsługą myszy, klawiatury i wyświetlanego obrazu. Każdy użytkownik widzi tylko swoją sesję, która jest w niedostrzegalny dla niego sposób zarządzana przez system operacyjny serwera i pozostaje niezależna od wszelkich innych sesji klientów usług terminalowych.

System Backupu i Archiwizacji Danych

System ma na celu zapewnie bezpieczeństwa przetwarzanych danych w firmie (dane użytkowników, bazy danych, system pocztowy itp.), propozycja oparta jest oparta na rozwiązania wbudowane w system Microsoft Windows serwer 2003/2008 lub rozwiązania firmy HP. Zawiera ofertę macierzy, biblioteki taśmowej oraz oprogramowanie.